מאמרים

 

                                                                                               איך לבחור הצגות לילדים?

 

 

הצגות לילדים בתיאטרון התיבה

                                                                                             

איך היה? נהנת?

הצגות לילדים יכולות להיות חוויה מהנה,מלאת השראה ומעוף עבור הילדים ולא פחות להורים.אך לחילופין גם יכולות להסתיים בקול תרועה צורמת לאחר שעה של צפייה  משעממת ,חסרת תוכן וחור לא קטן בכיס ההורים.שוק הצגות לילדים הינו שוק רחב ,מגוון עם היצע לא קטן של הצגות בסדרי גודל שונים.מהצגות יחיד ועד הצגות עם 7 ו 8 שחקנים מוקפים בתאורת במה גרנדיוזית ותפאורה גדולה ,מורכבת וססגונית.

 מה בוחרים?

 אם כן באילו הצגות לילדים כדאי לבחור לפני שמוציאים את כרטיס האשראי מהכיס ?או לחילופין באיזו הצגה כדאי להזמין כרכזת תרבות נבוכה המעוניינת להביא את הטוב ביותר לישוב,לגן או לבית הספר.ובכן לצערי התשובה לא פשוטה וחד משמעית הצגות רבות בעלות יחסי ציבור כבדים ומשומנים בהחלט יכולים לשכנע לבחור בהצגה גדולה,עם תפאורה מושקעת ושחקנים מפורסמים ולהסביר ולשכנע שזוהי ההצגה החמה ביותר בשוק והיא תתאים לך ההורה או לך רכזת התרבות על פני האחרות . ובכן לא הייתי רץ  ומשתתח מהר כל כך על רגליהם של המפיקים הרעבים ומזמין את ההצגה כל כך מהר.לא פעם מאחורי התפאורה הבומבסטית ,השחקנים הידוענים והמחיר המופקע לא מחכה דבר מלבד הצגה בינונית , בנאלית וחסרת מעוף.אז אם לא הצגה כזאת אז מה כן?

 גילוי !

 ישנם היום בשוק תיאטראות  פחות מוכרים מכל משרדי ההפקה, המשומנים.תיאטראות שיכולים להציע הצגות ברמה אומנותית גבוה מאד ובמחירים סבירים.באותם תיאטראות נמנים שחקנים בוגרי בתי ספר למשחק הרעבים לבמה ולקהל ושבאים להופיע כמקצוענים הנותנים תמורה מלאה עבור הכסף ששולם להם .הצגות לילדים בתיאטראות מהסוג הזה אינן מתימרות לרגש את קהל הילדים בפירוטכניקה,תאורה  ממוחשבת ותפאורה גרנדיוזית אלא מציעים הצגות המוציאות את יכולותיו של השחקן ,היוצר את הריגוש,האשליה ואת הזדהות הילדים לא בעזרת ה"מסביב" אלא ביכולותיו האומנותיות שלו.

 תיאטרון התיבה?!

 כזה הוא תיאטרון התיבה שהוקם בשנת 2000 על ידי גל ויניב קלדרון בוגרי "הסטודיו למשחק ניסן נתיב" התיאטרון הוקם  במטרה ליצור תיאטרון עכשווי מעורר השראה ומשפיע המזמין את הצופה למסע מעשיר ומלא דמיון תוך דגש על רמה אומנותית גבוה ויצירת חוויה תיאטרונית במיטבה.לא תמצאו בתיאטרון הזה רפרטואר עמוס של  הצגות  לילדים כמו בתיאטראות הגדולים והמוכרים. אך  כל הצגה שתזמינו תתגלה כהשקעה בטוחה עם ים של המלצות מחממות לב.

מישהו אמר תיאטרון בוטיק??

 

 

מודעות פרסומת